Odznak všestrannosti 2023

13. 04. 2023     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

V úterý 11.4.2023 se na hranickém stadioně sešli mladí talenti, kteří byli nominováni k reprezentaci školy v celorepublikové soutěži "Odznak všestrannosti 2023". Utkaly se tak nejen týmy škol, ale i jednotlivci napříč všemi ročníky.  "Odznak všestrannosti, s původním delším názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů, založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Hlavním cílem odznaku je všestranný sportovní rozvoj žáků. Ať už to jsou děti, které pravidelně sportují, ale mohou být vedeny v klubech jednostranně, nebo děti, které nesportují ve volném čase vůbec. Chceme společně s učiteli dětem ukázat, že když se budou trochu věnovat tréninku, zlepší se jejich schopnosti. Hlavní je tedy sledování pokroků dětí, a to především u těch méně nadaných.

Disciplíny Odznaku všestrannosti provádí žáci během školního roku několikrát, aby mohli sledovat zlepšování svých výkonů. Učitelé průběžně zaznamenávají všechny výkony na internet. Společně využíváme přirozené soutěživosti dětí, porovnáváním mezi sebou a možností zisku odznaků různých úrovní (bronzový, stříbrný, zlatý, diamantový), dle dosažených výsledků, je motivujeme k rozvoji všestrannosti.

Na základě těchto výkonů se akce zůčastnilo hned 21 žáků, kteří zkusili poměřit síly se žáky celého okresu. Na hranický stadion se sešlo hned několik škol z Hranic a okolí, z Liníku nad Bečnou i z Přerova. Žáci ze ZŠ Šromotovo si vedli obstojně.

• V kategorii družstev se umístili hned na 3.místě. K postupu do krajského kola jim chybělo pouze 100b.
  • V kategorii hochů r. 2008 se na krásném 2.místě umístil Tobiáš Jan Večerek, 4. místo Vladimír Hýža.
  • V kategorii hochů r. 2009 získal 1. místo Tomáš Sommer.
  • V kategorii hochů r. 2010 získal 1. místo Vojtěch Dornica.
  • V kategorii dívek r. 2008 se umístila na 3. místě Eliška Stryková a hned v zápětí na 4. místě Barbora Hubová.